Osiągnięcia diabetyków

"Pamiętaj. że życie ma tyle kolorów,
ile potrafisz w nim znaleźć..."

 

 

Młodzi diabetycy mogą być dumni ze swoich osiągnięć na wielu różnych płaszczyznach.

W poniższej galerii, przedstawiamy dzieci i ich trofea.
Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na terapię cukrzycową,
musi być ona odpowiednio dozowana i monitorowana.
Bez pomocy Rodziców i Opiekunów, diabetycy nie mieliby tylu wspaniałych sukcesów.

Wiktoria

Zachorowała w 2008 r. mając wtedy 3 latka. Wiktoria bardzo lubi sport i taniec. Jest bardzo dobrym uczniem. Co roku dostaje stypendium sportowe za najlepszego ucznia sportowca. Dwa razy w tygodniu chodzi na Sport i tańce oraz raz w tygodniu na akrobatykę. Często jeździ na konkursy taneczne i zawody sportowe. Ma dużo osiągnięć na skalę wojewódzką i ogólnopolską. Oczywiście, żeby mogła spełniać swoje marzenie, mama jej zawsze towarzyszy, przez co czuje się bezpiecznie.

Kacper

Zachorował w 2013 mając 4,5 roku.
Uwielbia sport a w szczególności piłkę nożną.

Od 2016 roku uczęszcza na treningi do klubu w swojej miejscowości. W ubiegłym roku, co dwa tygodnie jeździł na turnieje: zimą halowe , latem na orlikach.

Z każdego turnieju drużyna wracała z medalemi i pucharemi.

Lena

Na szczęście, choroba nie pokonała jej pasji. Wraz ze swoją drużyną,zdobyła dla Małopolski brązowy medal w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Zawody odbyły się 09.04.2018 w Krakowie.

Kornelia

Uczennica 5 klasy szkoły podstawowej. W roku 2017 otrzymała stypendium naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Od 4 lat trenuje karate. Treningi 3 razy w tygodniu. Wielokrotna medalistka różnych zawodów karate. Za rok startowy 2016/2017 otrzymała wyróżnienie od swojego trenera dla najlepszego zawodnika w swojej grupie wiekowej. Na każde zawody karate jeździ ze swoją mamą Kasią. Jej zmagania sportowe to ogromne wyzwanie, dlatego Mama jest niezbędna do ogarnięcia cukrów.

Dawid

Wyróżnienie przedszkolaka w grupie Pszczółek,

za wiedzę i prace plastyczne.

Lubi grać w piłkę nożną, kibic polskiej reprezentacji

i fan Łukasza Piszczka.

Natalia

Choruje od lipca 2016 roku. Pasjonuje się malarstwem, rzeźbą i wszelkimi pracami plastycznymi.

 

Na konkursie plastycznym, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Bolesławcu dla wszystkich szkół podstawowych z Bolesławca, Natalia otrzymała wyróżnienie.

 

Wystawa prac w Bolesławickim Centrum Ceramiki

pracownie plastyczne

Damian

Zachorował na cukrzycę typu 1 w wieku 2 lat.

Jako sześcioletni chłopiec zaczął grać w piłkę.

Kocha sport

i nie wyobraża sobie życia bez piłki nożnej.

Rocznik 2007 zajął 5 miejsce

w turnieju piłki nożnej

młodszych roczników klubu

SL SALOS SZCZECIN w którym trenuje.
I miejsce w turnieju tenisa stołowego
to najnowsze osiągnięcie Damiana.

Natalia

Uczęszcza na zajęcia baletowe

do Egurrola Dance Studio we Wrocławiu.

Ostatnio, razem ze swoją grupą taneczną,

brała udział w Egurrola Challenge Wrocław.

Ola

Dla pływania zrezygnowała z tenisa i całą uwagę poświęciła pływaniu i tańcom. Kiedy jej umiejętności pływania osiągnęły wysoki poziom - ciężko było to już nazwać nauką, trener zaproponowała zapisanie Oli do Klubu Pływackiego i w tym właśnie momencie nastąpił zwrot w całej jej sportowej karierze jak i życiu prywatnym. . Przyszedł czas na badania lekarskie i określenie zdolności Oli do podjęcia ciężkiej pracy w Klubie Pływackim - Ola miała wtedy 7 i pół roku. Badania, powtórzone badania, znowu powtórzone badania, wizyty u lekarzy, specjalistów, poradnie specjalistyczne, szpital jeden, szpital drugi i... już wszystko wiadomo – diagnoza – CUKRZYCA TYPU 1.

 

Trzeba przyznać, że łatwo nie jest – robimy, jako rodzice wszystko, żeby Ola jak najmniej obciążona była swoją chorobą i ciężką naszą pracą przynosi to efekty. Sama jest tylko w szkole, co tylko potęguje nasz strach, gdyż jesteśmy świadomi niewiedzy dotyczącej CT1 otaczających ją w tym czasie ludzi – nas szkolono w szpitalu po diagnozie dwa tygodnie a ich…….. Radzimy sobie całkiem dobrze – nie zrezygnowaliśmy dosłownie z niczego, pakujemy się w większą torbę przygotowani na każdą „niespodziankę”, jaką może przynieść nam choroba i jedziemy wszyscy, rodzinnie w Polskę – na wakacje, na zawody w pływaniu, zawody biegowe. Zdjęcia przedstawiają część osiągnięć Oli.

Maja

Choruje od 4 roku życia. Lubi rysować, grać na pianinie. Sport towarzyszy jej od małego. Pływa, jeździ na rowerze, rolkach, hulajnodze, a w zimie na nartach

i łyżwach. Tata zachęcił ją do udziału w zawodach biegowych. Sam biega od 3 lat i też choruje na cukrzycę typu 1 ( już 10 lat ).
Biegi Citytrial organizowane są przez 6 m-cy od października do marca. Biega się po leśnym terenie niezależnie od pogody, ostatnio nawet po śniegu.

Mai grupa wiekowa biegnie na 300 m.

Maja startowała w 4 biegach i w 3 była pierwsza wśród dziewczynek.